2013 m. gruodžio 18 d., trečiadienis

Melomanams ir kinomanams

Sveiki, šįkart siūlau pabūti arčiau kino ir muzikos menų. Pristatau dvi visai naujas, dar spaustuvės dažais kvepiančias knygas „Regimas žmogus, arba kino kultūra“ ir „Lietuvos populiarioji muzika, džiazas ir rokas firmos „Melodija“ plokštelėse 1962-1992 m.“„Regimas žmogus, arba kino kultūra“ (iš vokiečių kalbos vertė Indrė Klimkaitė) – tai vengrų kilmės kino kritiko, estetiko, rašytojo ir poeto Bela Belašo knyga, laikoma vienu iš klasikinės kino teorijos veikalų, be kurio neįsivaizduojama nei šios srities teorija, nei diskusijos.

Autorius šioje knygoje, pirmą kartą išleistoje 1924 m., vienas pirmųjų mėgino kalbėti ir padėti pamatus kino teorijos vystymuisi. Tačiau nors ir parašytas beveik prieš šimtą metų, Bela Belašo veikalas „Regimas žmogus, arba kino kultūra“ ypač aktualus šiandien, kai vizualumo vaidmuo ir kultūra tampa svarbiu tyrimų ir studijų objektu, o literatūros, skirtos kino teorijai, beveik nėra. Ypač tai gali pastebėti skaitantys lietuvių kalba.  
„Minties“ leidykla nepaliks nuskriaustų ir melomanų – jų greitu metu knygynuose lauks Luko Devitos paruošta knyga „Lietuvos populiarioji muzika, džiazas irrokas firmos „Melodija“ plokštelėse 1962-1992 m.“

Kaip atskleidžia leidinio pavadinimas – tai minėtu laikotarpiu leidyklos „Melodija“ išleistų plokštelių katalogas su įvairių straipsnių muzikos temomis autoriaus Luko Devitos tekstais, pasakojančiais lietuviškų plokštelių istoriją, pradedant 1907 m., kuomet Rygoje į 19 plokštelių buvo įrašytos lietuvių liaudies dainos, bei apie visąsąjunginę plokštelių firmą „Melodija“.

                                        

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą